středa 16. března 2011

Kachle

Zdravím Vás všechny milé dámy.Musím se s Vámi podělit o korunový poklad z Aukra.Vyhlídla jsem si tam staré kachle a koupila je za krásnou cenu 1kč.Původně jsem si myslela,že budou hrubé šedivé(tak vypadaly na fotkách prodejce) a že poslouží jako dekorace do zahrady ,nebo někde na terase venku.Jaké bylo moje překvapení,když jsem je umyla a zjistila,že mají krásnou barvu a glazůru.Hned jsem přehodnotila své úmysly a začala přemýšlet,jak je využít doma.Vy to určitě pochopíte.Jsou sice popraskané,otlučené a staré,ale mě se moc líbí.Jsou to zbytky kachlových kamen a našla jsem tam letopočet 1871 a je na nich nějaký latinský nápis.Jsem v kontaktu s pánem,co nám je prodal-dal a prý k nim má ještě dlaždice.Tak uvidíme,jak se to vyklube.Moje rodiče se chytají za hlavu a vždycky říkají-co s tím budeš holka dělat?-a já holka vždycky něco vymyslím.......Všechny se mějte tvořivě krásně.
5 komentářů:

 1. Ahoj lenko,
  kachle jsou perfektní hlavně ta na té první fotce je dokonalé.Moc se mi líbí jak jsou otlučené,popraskané a s patinou je to supéér:))
  A dekorace v koupelně je krásná.
  Pa Vlaďka

  OdpovědětVymazat
 2. Tak takhle vznikají nádherné originály...to je podle mého srdce,Leni :o)krásné dny Mokopa

  OdpovědětVymazat
 3. LENIČKO, VELKÁ, VZÁCNÁ KRÁSA.
  PŘEJI POODIČKOVÝ DEN.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 4. Halo Lenko, takove kachle uz dlouho shanim. A tyto jsou uzasne, ta cena tedy taky. A ta dekorace v koupelne, hmmmmmmmm. Krasny den, Katerina

  OdpovědětVymazat
 5. Teda Leni, to je krása a za takovou vtipnou cenu! Jsem zvědavá, co s nimi nakonec vymyslíte.

  OdpovědětVymazat