neděle 20. května 2012

Zdravím vás milé dámy.Ty novoty na blogu mi daly pěkně zabrat.Moc děkuji Helence a Daje za radu a podporu.Dílko se zdařilo a mám z toho velkou radost.Posílám pár foteček od nás.Mějte se všechny moc krásně.
Moc mě baví zdobit náš stůl.Děti to oceňují hlavně,když se tu najde něco dobrého na zub...Věnec jsem si uvázala z buxusu a nechala ho jen s korálkovým srdíčkem.Dominanta zelené prostoru sluší.
Stará vrátka jsem vyhlížela u souseda u rodičů,který je opřel o zeď za kůlnou a tam je léta pohlcoval břečťan.Nechtěl je dát,že neví,jestli je rodina nebude chtít.Nedávno se stěhoval a vybíral věci do šrotu a přidal tam i tento kouzelný kousek.Můj tatínek ví,že jsem si na ně brousila zoubky,tak šel za sousedem a zeptal se,jestli si je může vzít.Pán mu je s úsměvem podal a hned putovala k nám.Mám šikovného tatínka.Postavila jsem je do zahrádky a mám na ně krásný výhled z kuchyňského okna.
Kamarádka si zařizuje své první bydlení a já jí nabídla,že jí ušetřím korunky a předělám jí obrazové rámy,aby si do nich mohla nechat vsadit zrcadla.Tady je první kousek.Jsem ráda,že máme podobný vkus.Původně byly rámy hodně tmavé a zlatě zdobené.
Miluji tento italský chléb focaccia.Helenko,tvůj recept je mu hodně podobný, jen se nepoužívá žádná náplň.Psali o něm,že je to chléb chudých a je dnes oblíbenou pochoutkou v luxusních restauracích.Většinou ho peču na nějakou slavnostní příležitost.Tyto kousky jsem pekla na rodinnou oslavu.Hned po upečení jsem ho vezla na oslavu a teprve pak jsem si uvědomila,že jsem si neudělala fotečky po upečení.Snad mi to odpustíte.Vypadal úplně stejně jen měl zlatavou barvičku a chutnal skvěle.

pátek 18. května 2012

Dobrý večer milé dámy.Co to máme na blogu za změny?Chtěla jsem dát novinky na blog,ale všechno je úplně jiné.Vůbec nevím jek s tím pracovat.Píše mi to,že prohlížeč není již Bloggerem podporován.Můžu jenom psát a ani nevím,jestli se to na blogu zobrazí.Jestli jste se s tím některá z vás musela také potýkat,byla bych moc vděčná za radu.