pátek 19. srpna 2011

BlondelNevysychající studnice pokladů Aukro,mi přihrálo tuto něžnou věcičku.Jedná se o rám zvaný blondel.Nevěděla jsem co název znamená,tak jsem se obrátila s dotazem na prodejce.Přišla mi odpověď,že se jedná o rám překrytý sádrovým zdobením nebo pryskyřicí,přičemž jsou překryty spoje. Technologie výroby ověřená časem, tradiční materiály a umělecká hodnota, to vše zaručuje jedinečnost každého kusu. Tradiční zlacené a patinované rámy jsou vyráběné z masívní borovice nebo smrku (u levnějších variant MDF) za vysokého podílu ruční práce.Proto jsou tyto blondel rámy stále žádané.
Já si ho pořídila za 80,-Kč. Upravila jsem ho nátěrem a posléze zbroušením.Mám pro Vás obrázky před a potom.Nezlobte se ,že se na fotečkách zase objevuje elfí víla,ale když jsem rám dokončila a dala do něho zasadit zrcadlo,bylo jasné,že k sobě patří.Zlatý poklad

Nový brouček z Aukra.Toto krásné zrcadlo je můj poslední úlovek.Jedná se o italské zrcadlo.Do aukce jsem šla hlavně proto,že se jednalo o prodejce z Kutné Hory(z mého bydliště)a tím bych ušetřila za poštovné.Podařilo se a už mám drobečka 90cm na 130cm doma.Paní ,která mi ho prodala dováží s manželem takovéto poklady z Itálie.Hlavně obrazy a rámy,ale i nábytek.Měla jsem štěstí ,protože jsem měla jen jednoho protivníka a proto se cena vyšplhala na pouhých 1200,-kč.Chtěla bych,aby prošlo proměnou.Bohužel nejsem milovnice zlaté barvy.V bytě ji u nás nenajdete.Někdo mi radí,ať ho nechám jak je.Určitě je to nádherná práce a na jedu stranu mě mrzí zasahovat.Co myslíte?Ráda si nechám poradit.
Všechny Vás moc zdravím.

Nový věneček z buxusu z naší zahrádky.